Speaker Profile

Thomas Kolster

Marketing Activist / Pazarlama Aktivisti

Goodvertising Agency

Müşterilerinizi nasıl astronot yaparsınız?

SB global topluluğunun liderlerinden Mr. Goodvertising Thomas Kolster müşterilerinize Ay’ı satmak yerine, onları astronot yapın diyor…  Markalar plastik atık, kadınların güçlenmesi gibi konulardan bahsetmesi, bireylere markaların bu konularda ne kadar samimi olduklarını da sorgulatıyor. Asıl olan bireyleri marka odağınıza inandırmak değil, onları kendilerine ve değişim yaratabileceklerine inandırmaktır. Her ne kadar ekonomistler bize para, statü ve başarı odaklı olduğumuzu söylese de, yaş, kültür, cinsiyet fark etmeksizin içten gelen bir arzu var: Hepimiz kendi mutluluğumuzu istiyoruz. SB Istanbul’un değişmeyen moderatörü Thomas Kolster markaların değişen rolleri ve yeni modellerin yollarını anlatıyor!

Thomas Kolster, iletişimi “iyi” ile keşfetmek için bugüne kadarki en kapsamlı kitap “Goodvertising” kitabının yazarıdır.  Goodvertising Agency’nin direktörü olarak şirketlere, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ve ajanslara bu yeni gerçeği anlamalarında yardımcı olmaktadır. Thomas bu yıl WhereGoodGrows’u kurmuştur; Dünyanın ilk en iyi pratik işbirlikçi platformu, bilgi birikimini hızlandırmak ve nihayetinde daha “iyi” şeyler yapmak için sürdürülebilir iletişim girişimlerini paylaşmayı hedeflemektedir. Deneyimli bir konuşmacıdır, Guardian ve diğer birçok yayın için sürekli bir köşe yazarıdır ve pek çok ödül töreninde jüri üyesidir. Huffington Post, Thomas Kolster’i “İlham Lideri” olarak tanımlamaktadır.


Don’t Sell the Moon, Make Your Customer the Astronaut

Mr. Goodvertising Thomas Kolster, one of the leaders of the SB global community, says Don’t Sell the Moon, Make Your Customer the Astronaut. It’s really not about making people believe in your brand’s purpose, but rather making them believe in themselves and their ability to bring about change. Market economists have sold us the lie that we’re driven only by money, status and success but the inherent human truth that cuts across age, culture and gender uncovers a stronger force: We wish to be in charge of our own lives and our own happiness. SB Istanbul’s moderator Thomas Kolster explains the changing roles of brands and the ways of new models!

Thomas Kolster is the author of the book “Goodvertising”; the most comprehensive book to date exploring communication for good. As the Director of the Goodvertising Agency, he’s helping companies, non-profits and agencies understand this new reality. This year Thomas founded WhereGoodGrows; the world’s first best-practice collaborative platform that aims to share sustainable communication initiatives to accelerate knowledge and ultimately do greater good. He’s an experienced keynote speaker, a steady columnist for the Guardian and several other publications and a regular judge at award shows. The Huffington Post recently dubbed him “Inspirational Leader”.